Stāsts par Grafikas darbnīcu sniegotā dienā!

Tulkots no interneta žurnāla ARTMAJEUR.

Autors Nikolas Sarazin, 2012.g. Rīgā

 Bija sniegota diena.  Es klīdu pa Vecrīgas ieliņām, kuras ietērptas baltā rotā. Manu uzmanību piesaistīja krāsains un košs skatlogs. Tajā bija izliktas daudzkrāsainas bildes, siltos un dzīvespriecīgos toņos. Ieintriģēts,  atvēru durvis un iekļuvu gaišā, mājīgā telpā, kurā bērni sēdēja un zīmēja.

 Mani draudzīgi sagaidīja māksliniece Mētra un paskaidroja, ka esmu  Grafikas darbnīcā Galerijā Centrs, kura atvērta visiem interesentiem. “Ja Jums ir brīvs laiks, esat laipni aicināti pievienoties”, teica Mētra. Mani nebija ilgi jāpierunā, saņēmu kartonu un sāku zīmēt.

 Par grafiku līdz šim man bija tikai teorētiskas zināšanas, bet man par prieku un izbrīnu viss ātri mainījās. Kad pabeidzu zīmējumu, Mētra man izsniedza instrumentu gravēšanai un  varēju sākt iegravēt  zīmējuma kontūras kartonā. Pēc tam ar rullīti ievelmēju plānā kārtā krāsu uz kartona klišejas, izrullēju kopā ar baltu papīra lapu caur lielo grafikas presi un mans pirmais estamps bija tapis. Mētra piedāvāja drukāšanas procesu atkārtot. Nopriecājos, mainīju krāsu rullīšus un ieguvu vēl divus grafikas estampus.

 Vēl Mētra pastāstīja, ka iespējams izmantot dažādus materiālus- linoleju, koku, plastiku, metālu….īsāk sakot, izvēlies marteriālus, krāsas un fantazē, radi.

 Biju sajūsmināts par Grafikas darbnīcu. Vēlāk mani iepazīstināja ar darbnīcas vadītāju Ievu Helmūti, viņa pastāstīja par pārējiem 5 māksliniekiem, kuri pārmaiņus ikdienu vada nodarbības. Lai piedalītos Grafikas darbnīcā jāņem līdzi fantāzija un iztēle, bet zīmuļi, krāsas, papīri un visi nepieciešamie materiāli būs pieejami ikvienam dalībniekam uz vietas. Ieva atzīst: “Mēs ik reiz esam pārsteigti un priecājamies par nodrukātajām grafikām un sajūsminātajām autoru sejām, ieraugot savu pirmo radošo veikumu.”

 Ja arī Jums rodas izdevība pabūt kādu dienu burvīgajā Rīgas vecpilsētā, ielūkojaties Grafikas darbnīcā Kalēju ielā. Iztēlojaites sevi kā mākslinieku un nokļūsiet noslēpumanajā krāsu pasaulē. Un pilnīgi noteikti Jūs aiziesiet laimīgs, paņemot līdzi 3 jaukus, nelielus estampus.

Augstspiedums, autors Nicolas Sarazin.
Augstspiedums, autors Nicolas Sarazin.